צילום: מתוך מפות גוגל

המשטרה הגישה בשבוע שעבר כתב אישום לבית משפט השלום נגד תושב פתח תקוה (34) בגין יצוא, יבוא, מסחר ואספקה של סמים מסוכנים, החזקה/שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית וכן שיבוש הליכי משפט. זאת כיוון שלטענתה סחר בסמים מסוכנים, החזיק סמים שלא לצריכה עצמית שלא כדין וניסה להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין בהעלמת ראיות.

על פי כתב האישום במועדים הרלוונטיים ניהל הבחור חשבון משתמש בשם "דונלדאק" ביישומון טלגראס, שמהווה פלטפורמת תקשורת מוצפנת ליצירת קשר אנונימי בין משתמשים שונים לצורך קנייה ומכירת סמים. בעזרת חשבון זה נהג  ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים ובסופו של דבר גם מכר להם את הסמים. כאשר נקודת המפגש שנקבעה בין הצדדים היתה גן ציבורי ברחוב וגנר בראש העין, אשר כונה בפי הקונים "גן האתיופים".

בכתב האישום נטען כי הבחור נהג לקבוע עם הקונים, אשר רובם קטינים, בגן הציבורי בתדירות משתנה של בין פעם בשבוע לפעם בשבועיים ומכר להם סמים מסוג מריחואנה במחיר של כ- 100 שקלים לגרם בכל פעם, שלא כדין וללא רשיון המנהל. כמו כן, נטען כי בחודש ינואר האחרון, ערכו שוטרי ראש העין חיפוש ברכבו ונמצא מחזיק בתא הכפפות שבע שקיות אשר בתוכן סמים מסוג קנאביס, ללא היתר מנהל.

בסיכום כתב האישום נכתב עוד כי בשבוע שעבר נחקר הנאשם בתחנת משטרת ראש העין, ובטרם חקירתו, נאמר לו שבאפשרות השוטרים ליטול ממנו בכוח טביעת אצבע לשם פתיחת מכשירו הנייד. אלא שבעקבות כך החליט להכשיל את פתיחת המכשיר בכך שגרם לעצמו לחבלות בכריות האצבעות באמצעות קילופן וגרימת שריטות.

נגד הנאשם תלויים עתה שבעה סעיפי אישום, כאשר חמישה מתוכם בגין יצוא, יבוא, מסחר, הספקה סמים מסוכנים.