צילום: באדיבות תושבים

תושבים בפסגות אפק: במשך שנתיים מבטיחים לנו שיסיימו את העבודה על גן השעשועים בשכונה והבטחות דומות נוספות, המצב לא השתנה רבות ביחס למה שהיה כשהתאכלסנו.

"כשעברנו לכאן (דצמבר לפני שנתיים), נאמר לנו שהגן שעשועים יהיה גמור עד הקיץ. אחרי זה אמרו אחרי החגים וזה הפך לאחרי חנוכה, אחרי פסח וככה כל כמה חודשים ההבטחה נדחתה בכמה חודשים ", מספר אחד התושבים. "כל השכונה סובלת מזה וכולם בקבוצות הווטסאפ מתלוננים. בעיקרון התשובה של העירייה היא שזה באחריות משרד השיכון, אבל מבחינתי זה לא מספק. איפה הלחץ של העירייה על משרד השיכון שיבצע? יש דברים רבים נוספים בשכונה שלא מתבצעים גם כן".

כמו מה למשל?

"יש את הגינון על רחוב בן גוריון. בזמנו נאמר לנו שזה יתבצע כשיסתיים האכלוס של כל הפרוייקט. האכלוס הסתיים באוגוסט לפני שנה וחצי, וכלום לא קורה. הכבישים לא סלולים כמו שצריך ומלאים בורות. המדרכות לא מרוצפות. וזה רק חלק  מתוך סיטואציה רחבה של הזנחה וחוסר מענה שאנחנו חווים מהעירייה".

צילום: באדיבות תושבים

"הציפייה שלנו היא שהעירייה תפעל גם אם מדובר באחריות של משרד השיכון. מה שקורה בפועל זה שהעירייה מטילה אחריות על משרד השיכון ומשרד השיכון בתגובה אומר שהוא לא יכול לטפל בכל פיפס, בשביל זה יש את העירייה. ההרגשה שלנו היא שאנחנו לא קיימים מאז שהתאכלסנו ובעיקר בשנה האחרונה לא נעשו דברים בסיסיים על מנת לשמור על רמת חיים סבירה בשכונה", מספר אחד מתושבי פסגות אפקט אשר הינו חלק בוועד השכונות העירוני.

"לא ברור מה מביא להתנהלות לקויה שכזו בכל כך הרבה מובנים - ניקיון, תשתיות, טיפוח וגינון בסיסי, עמידה בזמנים ובהבטחות בסיסיות. אנחנו משלמים ארנונה גבוהה. קלטו אלפי תושבים, ובכל מקום קליטה כזו היא קשה אבל עם הזמן יש התקדמות ושינוי. אנחנו לא רואים את זה כאן".

תגובת עיריית ראשון העין ומשרד הבינוי והשיכון טרם התקבלה.