חגי אריאל עם חבריו להוסטל. צילום: באדיבות יוני אריאל

נס רפואי: חגי אריאל (34), בנו של הפעיל החברתי ואיש עסקים יוני אריאל מראש העין, אשר נפצע קשה בשריפה לפני כשלושה שבועות שוחרר בשבוע שעבר לביתו.

כתוצאה מהשריפה שפרצה בהוסטל בקרית אתא בו הוא מתגורר, הובהל חגי לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם וסובל בעיקר משאיפת עשן. הוא עבר בבית החולים טיפולים בתאי לחץ כדי להסדיר את החמצן בגופו, אך גם מספר נסיונות להעירו מהתרדמת לא הועילו. "ברגע שניסו להעיר אותו, הצוות הרפואי שם לב כי הוא עדיין מתקשה לנשום, אז כדי לחבר אותו שוב למכונת הנשמה הם נאלצו להרדים אותו", מתאר יוני אריאל שמאז השריפה שוהה בכל אותה עת במלונית הסמוכה לבית החולים.

בשבוע שעבר הצליח הצוות הרפואי להעיר את חגי. "הוא לא זכר כלום בהתחלה. הוא אמר 'חם לי, אני לא נושם, הכל שחור'. אחרי קצת יותר מ-24 שעות הוא חזר להיות צלול וראינו שזה הולך בכיוון הנכון".

צילום: באדיבות יוני אריאל

איך הרגשתם כשראיתם את השיפור במצבו?

"הרגשנו שאבן נגולה מליבנו. הוא היה במצב קריטי, והחיים שלנו נכנסו להקפאה, סוג של פסק זמן. השבוע הראשון היה קשה מאוד כי הוא היה מורדם ומונשם ומספר נסיונות להעיר אותו לא צלחו, ובמקביל התפתחה אצלו דלקת והוא טופל באנטיביוטיקה. כמעט ולא עזבתי את המלונית ואת בית החולים למעט גיחות קצרות הביתה. עכשיו, ברוך השם אחרי שהוא התעורר, רואים שיפור מדי יום אבל יקח זמן עד שיחזור לעצמו באופן מלא. הוא יצטרך טיפולי פיזיותרפיה, שיחות עם פסיכולוג ועובדת סוציאלית, אבל הוא בדרך הנכונה".

"חגי יוצא מהמצב הזה בעיקר בגלל שתי סיבות. קודם כל הוא בחור חזק מאוד, צעיר וחסון. שנית, הגענו לבית חולים בין הכי טובים בארץ, במיוחד באירועים מהסוג הזה. לא בטוח שהתוצאה הייתה זהה לו היינו מגיעים לבית חולים אחר".

מערך הדיור היה איתכם בקשר כל התקופה הזו?

"הם (ארגון אדנ"מ) עושה מעל ומעבר. דואג שיהיה מישהו מטעמם 24 שעות ביממה, ושלא יחסר לנו כלום. אנחנו מעריכים אותם מאוד כי לא כל הארגונים כאלה".

חגי שוחרר כאמור מבית החולים וחזר להוסטל בו גר, למבנה חדש אמנם, ושם כבר הספיקו לקבל אותו בטקס מרגש.