אוריאל גפן עם משפחתו. צילום: באדיבות המשפחה

בתחילת השבוע נפטר אוריאל גפן ז"ל מפתח תקוה והוא בן 45 בלבד. גפן נאבק בשנתיים האחרונות במחלת הסרטן, עד אשר לבסוף זו הכניעה אותו. משפחתו וחבריו הרבים נותרו המומים וכואבים את לכתו בטרם עת.

"כבר מספר ימים שאנחנו חיים בין ייאוש לתקווה", ספדה לו השבוע אחותו הקטנה, יפעת אברג'יל. "ייאוש כי אנו שומעים את נשימותייך הכבדות, רואים את הקושי שלך לדבר, את הסבל העז שלך והמלחמה בכאבים. ותקווה שאולי יקרה כאן נס, שנלחם במחלה עד זוב דם".

אוריאל גפן עם בת זוגו דנה. צילום: באדיבות המשפחה

אברגי'ל סיפרה למיינט פתח תקוה כי לפני כשנתיים התגלתה אצל אחיה הגדול מחלת הסרטן במעי הגס ומאז הוא נאבק בה, מלווה לאורך כל הדרך בתמיכתם ואהבתם של כל בני המשפחה ובת זוגו, דנה. "היתה תקופה בה המחלה היתה בנסיגה והיינו מאוד אופטימיים", היא משחזרת. "הוא היה אמור לעשות עוד טיפולים בודדים ליתר ביטחון ולאחריהם בדיקת CT. אלא שבבדיקה האחרונה ראינו שהגידול שלח גרורות לכל עבר, בערך מאז הוא הלך והדרדר".

אוריאל, ילד הסנדביץ' בין האחות הבכורה איילת והצעירה יפעת, היה לדבריה "האור של הבית". היא מציינת כי אפילו ברגעיו האחרונים דאג לבני משפחתו. "ברגעים האחרונים לחייו הוא דאג להפרד מכל אחד ואחד מאיתנו. הוא כתב לנו מכתבים, שירים ואמר את כל שעל ליבו, הרבה אנשים לא זוכים לכזו פרידה, אנחנו זכינו".

אוריאל גפן בצעירותו. צילום: מור גפני-דור

איזה אדם הוא היה?

"אוריאל היה אדם חכם ואופטימי, תמיד הצטיין בכל מה שעשה - אם בלימודים ואם בעבודה. הוא היה יזם ורק חיפש איך עוד להתפתח. הוא היה אדם חזק שהקפיד על אורח חיים בריא וספורטיבי. אי אפשר היה לראות אותו ברחוב ולהתעלם. הוא היה גבוה ושרירי, תמיד שמר על בריאות הגוף והנפש, עד שהגוף כבר לא היה בריא".

"היינו חברים מאוד טובים, מבלים יחד רק הוא ואני, יוצאים לסרטים ומדברים על הכל", מוסיפה אימו מירה גפן. "הוא היה ילד מחונן ובן נהדר, הוא היה בחור מבריק עם חוש הומור משובח. בילדותו היה תלמיד מצטיין, מעולם לא קראו לי לבתי הספר. גם בצבא הוא עשה חיל, סיים לימודים בהצטיינות יתרה ובהמשך הדרך, לאחר שלמד משפטים ומנהל עסקים פנה לתחום היזמות וגם בו הצליח מאוד".

אוריאל גפן ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

איך גיליתם את המחלה?

"יום אחד ראיתי שהוא חיוור ובעל גוון צהבהב, מייד הפצרתי בו לערוך בדיקות. עד מהרה גילינו שזה סרטן מאוד מתקדם והוא עבר ניתוח וטיפולים רבים, גם באופן פרטי. בכל התקופה הזו, היו לנו רגעים של אושר עילאי, שהיינו בטוחים שהנה עוד רגע והוא יוצא מזה. ואז המחלה עשתה 'סיבוב פרסה' וחזרה אלינו בענק. ניסינו הכל מהכל – כל מחקר שיש בדקנו, כלום לא עזר".

המשפחה מספרת כי לאורך חייו כתב אוריאל מאות שירים וכעת בכוונתם לאגד אותם לכדי ספר. "היתה לו נפש של משורר. הוא דיבר עם כולנו, עודד אותנו והשאיר אותנו אופטימיים", מסכמת האם. כאמור, ביום א' האחרון לפנות בוקר, לאחר מאבק ארוך במחלת הסרטן, נשם אוריאל גפן ז"ל את נשימותיו האחרונות.

המשפחה יושבת שבעה ברחוב דרך ספיר 20 בעיר. יהי זכרו ברוך.

צילום: באדיבות המשפחה