אוריאן גטה ושלום בן משה. צילום: מתוך הפייסבוק של בן משה

אוריאן גטה בן השמונה וחצי מראש העין נאלץ לעבור בשבוע שעבר ניתוח ברגל. לאחר הניתוח זכה אוריאן לביקור מפתיע של ראש העיר שלום בן משה, ששמע על הניתוח והגיע לבקר. אוריאן, שרק יום קודם לכן הלך עם אביו לבחור בקלפי והצביע לבן משה, התרגש מהביקור של ראש העיר הנבחר.

בעקבות בעיה רפואית מולדת, אוריאן עובר ניתוח אורתופדי ברגל כל כמה שנים. כעת משפחת גטה מקווה שזהו הניתוח האחרון ולאחריו יעבור אוריאן שיקום. הקשר של משפחת גטה וראש העיר התחיל ביום הבחירות, כאשר יוני אביו של אוריאן החליט לקחת אותו להצביע יחד איתו בסיבוב השני.

"רציתי לתת לילדים להבין מה זה בחירות ודמוקרטיה", אומר האב יוני. "זה היה יום לפני הניתוח. אנחנו תושבים יחסית חדשים בראש העין, משהו כמו שנתיים וחצי אז לא הכרנו כל כך את שני המתמודדים. בסיבוב השני אמרתי שאתן לאוריאן לבחור, חשבתי שזה ישמח אותו. בכניסה היו תמונות של שני המתמודדים רז ושלום, אמרתי לו שאחד משני האנשים האלה יהיה ראש העיר ועכשיו יבחר. אוריאן הצביע על שלום ואמר שהוא רוצה שהוא יהיה ראש העיר. נכנסנו לקלפי, הוא שם במעטפה את הפתק של שלום, אמר 'הלוואי שתצליח' ויצאנו".

למחרת (רביעי) מוקדם בבוקר נסעה משפחת גטה לבית החולים ולא הספיקה לשמוע את תוצאות הבחירות. לדבריו של יוני, לאחר שאוריאן עבר את הניתוח, הדבר הראשון ששאל היה אם שלום ניצח בבחירות ושמח לשמוע שאכן שלום נבחר. לאחר שיחה של יוני עם אדם שעובד בעירייה, סיפורו של אוריאן הגיע אל ראש העיר ששמח לקפוץ לביקור. "אחרי כל העומס של הבחירות, באמת לא הגיוני שראש העיר הגיע לביקור. הביקור היה מאוד מרגש", הוא מספר.

אוריאן גטה. צילום: באדיבות ההורים

למה היה לאוריאן כל כך חשוב לבחור ולדעת מי נבחר?

"אני אגיד לך את האמת אני לא יודע. כשהלכנו לבחירות, הצבעתי לו על שני המתמודדים. יש אנשים שהעם אוהב אותם וכנראה שהם כובשים את האחר. אם הוא היה מגיע לבקר לפני הבחירות אולי זה היה נשמע פוליטי, אבל הוא כבר נבחר והיה עייף מהבחירות ועזב הכל, עזב את הישיבות כדי לבוא לבקר אותו", מספר אביו של אוריאן. "זה ראש עיר, זה לא מובן מאליו. הרגישו שזה בא ממנו, אני לא יכול להסביר איך הדברים התגלגלו. שלום הוא הבן אדם שצריך להיות ראש העיר, הוא שם למען התושבים ולמען כולם".

מה ראש העירייה אמר לאוריאן?

"הוא התרגש מהמעמד ושאל אותו שאלות. הם דיברו בפשטות ובלי יותר מדי עניין. שלום הוא באמת משהו מיוחד, גילינו אותו ממש במקריות. אנשים טובים נשארים טובים, לא משנה אם בחירות או לא בחירות. זה מה שהתושבים צריכים".

אתם מקבלים תמיכה וחיזוק מהשכנים והחברים מהכיתה?

"כן, אוריאן מאוד מחובר לילדים בכיתה, הם מתקשרים ושולחים הודעות. אנחנו נמצאים עם הרגלים על הקרקע, אנחנו מקווים שהכל יעבור ואוריאן יחזור לשגרה כמה שיותר מהר".

בפוסט שפרסם ראש העיר בחשבון הפייסבוק כתב: "ביום שישי לפני כניסת השבת, רטט הלב שלי. רעדו הידיים והעיניים התמלאו דמעות. הדממה במסדרונות בית החולים שניידר הביאה אותי אל חדרו של אוריאן גטה, ילד מקסים תושב העיר, המאושפז במחלקה הכירורגית. ילד אמיץ עם אישיות בוגרת, לצידו האב המסור יוני". והוסיף: "אתם משפחה שהיא סמל ומופת למסירות, אהבה ויכולת עמידה. באתי לחבק אתכם ויצאתי מכם אני המחוזק עם שיעור על מסירות ואהבה מזוקקת לחיים".