צילום: באדיבות איתי ונה

הפעיל העירוני-חברתי ויו"ר עמותת "עסקים מצליחים בראש העין", איתי ונה, הוציא לדרך את מיזם "המקרר".

מדובר במקרר גדול ממדים המוצב ברחוב יהודה הלוי 47 ופועל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע כשהוא מלא בכל טוב לכל מי שידו אינה מספקת. האוכל במקרר מגיע מתושבים ובעלי עסקים התורמים באהבה גדולה.

"שמעתי על הרעיון הזה בחדשות, הפרויקט הוקם על ידי סטודנטים בתל אביב ובבאר שבע והחלטתי שאני מקים את המיזם הזה כאן בראש העין. מספר איתי ונה וממשיך: "יש לי יתרון גדול בניהול המיזם הזה – אני יו"ר העמותה המאגדת בתוכה את העסקים בעיר. יותר קל לי להחזיק את המיזם הזה מהסיבה הזאת ולכן לא מדובר במקרר עונתי או לחגים – אני ממלא אותו בסחורה כל יום".

צילום: באדיבות איתי ונה

אנשים נרתמים? המיזם מצליח ברמה היומיומית?

"אמא מגיעה לסופר ושואלת את הבן שלה: 'מה אתה הכי אוהב לאכול?' הוא עונה: 'מילקי' ובתגובה האם אומרת לו 'קח את המילקי במקום לקחת הביתה, אנחנו נתרום את זה למקרר'. אנשים מצטלמים שם, כל יום מגיעות עשרות משפחות לתרום. לא פעם בשבוע, מדי יום! זה מיזם שמחבר את כל הקהילות בעיר,.

זה נשמע מוזר, ממש מדובר במקרר פיזי שפשוט באים תורמים/לוקחים?

"כן, זה בדיוק כמו שזה נשמע. אנשים מביאים אוכל רב ומגוון, זה מדהים. המקום מצולם כך שרק אני רואה מה קורה שם וזאת אך ורק כדי לוודא שאין ונדליזם. המיזם מקבל תאוצה בתקופת החגים אבל כפי שאמרתי זה מיזם שהוא כאן כדי להישאר כמה שיותר זמן,.