יזמית האופנה לימור כץ, היועצת הזוגית סיגל דראל והאל"מית במי"ל ויועצת שר הביטחון לשעבר רונית לב, הצליחו לגייס לשורותיהן מאות מתנדבים, ביניהם אנשי אופנה וביוטי, סטייליסטים, מאפרים ומעצבי שיער, אשר חלקו כבוד ל 70 שורדות שואה מ- 70 ערים ומועצות בישראל, באירוע מרגש שהתקיים ביום ראשון האחרון (9.4) באוניברסיטת בר אילן. לכל אחת מ- 70 שורדות השואה, צוותו אנשי מקצוע בתחום היופי אשר עשו להן מהפך אופנתי, תוך הענקת תשומת לב ויחס אישי.

ניצולת שואה מאופרת על ידי הצוות של עדה לזורגן. צילום: אביב אברג'יל

.

ניצולת שואה אצל צוות מעצבי השיער של שי ז'אן. צילום: אביב אברג'יל

את הטקס גדוש האלמנטים המרגשים שלא הותירו עין יבשה באולם, הנחו יחדיו מלכת היופי לשעבר איבונה קרוגליאק ושורדת השואה דבורה ווינשטיין. במקום הופיעו הזמרים אסף אמדורסקי וישראל גוריון שעלו לבמה וכיבדו את הנוכחים בשירי הדודאים, לוחמות צה"ל ליוו את השורדות לבמה, שם הוכתרה כל אחת באמצעות סרט לגיבורת יופי והוקרן סיפור חייה המרגש. ילדי גן סיגלית בחולון העניקו פרחים שהכינו בעצמם ביום המשפחה. בנוסף התקיימה ארוחת בוקר גדולה במקום עבור ניצולות השואה, בני משפחותיהן והמוזמנים.

גיבורות היופי על הבמה. צילום: אביב אבג'יל

ניצולות השואה שהשתתפו, שגילן נע בין 80 ועד 105 התרגשו עד מאוד מתשומת הלב והאהבה שהופנו והורעפו עליהן מכל הכיוונים, עד שרבות מהן לא הצליחו לעצור את הדמעות ופרצו בבכי. חלקן כינו אירוע זה כ"מכונן" והביעו את שמחת ליבן כי לא היה מדובר בעוד טקס זיכרון העוסק אך ורק בזוועות העבר, אלא שם במרכז את הנשים שהן כיום, שעברו את התקופה החשוכה, הקימו משפחות, קריירות וחיים מלאי משמעות. לא אירוע שכולו עצב וזיכרון, אם כי כזה המלווה בחיוכים, שמחה ותחושת הביחד.  

הרעיון לאירוע "גיבורות היופי" התגבש בתוכנית הלייף סטייל להעצמה נשית SHEEK & MORE העולה מידי חודש ליו טיוב, אותה מנחות יחדיו כץ ודראל ובה הגיעה לב להתראיין על פועלה ההתנדבותי, בין היתר בעמותות המגשימות חלומות קטנים לאנשים גדולים. בשיחה בין השלוש בסיומה של התוכנית הוחלט על הקמת האירוע שרקם במהרה עור וגידים.

גיבורות היופי יחד עם יוזמות האירוע. צילום: אביב אברג'יל

לדברי כץ, "כשייסדנו לפני מספר חודשים סיגל ואנוכי את התוכנית האינטרנטית SHEEK & MORE המטרה הייתה להביא תכנים שונים ומגוונים שידברו לנשים ויעצימו אותן, מעין שיחת בנות פתוחה ללא נושאים שהם טאבו או מעצורים. התוכנית שהחלה ככזו שעסקה בטיפים, מדריכים וכיוצא בזה צברה תאוצה לכדי עשרות אלפי צפיות ותגובות נלהבות ובשלב מסוים החלטנו להעמיק את התכנים". "חיפשנו דרך לקחת את התוכנית צעד אחד קדימה למקום בו תוכל לתרום לקהילה ולהעצים נשים לא רק באמצעות מילים, אלא במעשים" מוסיפה דראל. "ככל שהתקדם הרעיון לערוך את אירוע גיבורות היופי, עלה החשש שאולי עם כל הרצון הטוב אנו נכנסות לדבר שהוא גדול עלינו בכמה מידות, אך כשבישרנו על כך לקהל הצופים ובעמוד הפייסבוק של התוכנית נדהמנו לראות את רוח ההתנדבות ואת מאות האנשים שהתגייסו, שבלעדיהם לא היינו מצליחות להרים את הפרויקט, וחשוב מכך לשמח את ניצולות השואה שעוד איתנו".

בין החברות המתנדבות שנתנו את חסותן ניתן למצוא את חברת האיפור עדה לזורגן ומעצב השיער שי ז'אן, אשר הקימו עמדות טאץ' אפ במקום, חברת שטראוס העניקה חבילות שי לשורדות, חברת פלאנט העניקה לכל אחת שעון יד, רשת מלונות פאטל תרמה כוח עזר להקמת האירוע וחברת הפרסום מקסימדיה תרמה שלטי חוצות.