משה סיני. צילום: גיל לרנר

ראש עיריית ראש העין לשעבר, משה סיני, החליט להסיר את תמיכתו מהמועמדת יוכי פנחסי אדיב. יחד עמו הסיר את תמיכתו גם חבר המועצה איתן תם, שמקים את סיעת "הצעירים".

במהלך חודש יולי הודיעו סיני ותם על התמיכה בפנחסי אדיב, צעד שזכה לתגובות רבות בראש העין. סיני היה ראש עירייה במשך עשור בין השנים 2003-2013 ויש לו עדיין השפעה על תושבי העיר, במיוחד בשכונות החדשות. סיני כידוע החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים, אך תם החליט להמשיך במלוא המרץ.

אלא, שבשבועיים האחרונים משהו השתבש ברומן הפוליטי הזה: על פי הערכות יוכי פנחסי אדיב סירבה להתחייב בכתב על כך שתם ימוקם במקום ריאלי ברשימה שלה (שני או שלישי), מה שהביא למתיחות ביניהם.

יוכי פנחסי אדיב. צילום: ריאן

לדברי תם, הסיעה החדשה שלו תפעל לחיזוק אינטרסי הנוער והצעירים ולחיבור בין האוכלוסיות בעיר ובין  הדורות. "סיעת הצעירים תודיע על תמיכתה במועמד המתאים לראשות העירייה בבוא העת", הוא אומר.

מדוע הסרתם את התמיכה מפנחסי אדיב?

"אין זה סוד שהייתי בקשר, יחד עם ראש העיר לשעבר משה סיני, עם יוכי אדיב, פעלנו רבות למענה, והבענו בה בעבר תמיכה, אולם מסיבות שונות נפרדו דרכינו מזה זמן. אין אנו מאשימים אחרים איננו תקועים בעבר, זה גוזל אנרגיות מיותרות, ואני צופה תמיד פני עתיד ומכל ניסיון רק ניתן ללמוד כהעצמה לעתיד.

בכל מקרה כשהתקבלה ההחלטה להיפרד, היה לי ברור כי אין להחזיר את הגלגל על אף מאמצי שכנוע שהיו ויש לצאת לדרך אחרת. בראייתי, אנו במערכת בחירות מסובכת ומורכבת, ואסור לשכוח שמעבר לפן האישי, יש אג'נדה שלמה שצריכה להיות לנגד. עיננו בבחירות הנוכחיות. בשלב מסוים אמליץ לתושבי העיר, על צעיריה, על מועמד מתאים לדעתנו לראשות העיר, ואפעל שנסייע לו במשימות. אני קורא לכל צעירי העיר לבוא ולהצביע בבחירות מכריעות אלו".

איתן תם. צילום: באדיבות תם

אתה יוצא עכשיו לדרך חדשה בלי חברך משה סיני. איך התחושה?

"קיבלתי את ברכתו להחליט על צעדי על פי שיקול דעתי ואני מעריך אותו על האמון שקיבלתי. קיוויתי לכל אורך העבודה המשותפת אתו שיחזור להנהיג את העיר, אולם מאמצי השכנוע שלי ושל רבים לא הואילו. בכל מקרה, הדור החדש וצעירי העיר צריכים אכן לקבל את מקל ההובלה ואני בטוח כי לא נאכזב".

משה סיני מסר: "לפני מספר חודשים הודעתי לציבור כי איני מתכוון כלל להתמודד לראשות העיר. על אף פניות רבות שקיבלתי ברקע לכך, רצוני לסיים את שליחותי הציבורית לאחר שנים של פעילות ותרומה לעיר, היותי בפרק אחר ומאתגר בחיי והבנה כי יש לעודד דור צעיר יותר לעמדות הנהגה. מייד לאחר מכן פנו אלי בבקשות תמיכה רבים מהמתמודדים ולאחר שיקול דעת הבעתי תמיכה בגברת אדיב, מתוך רצון כן לסייע לה ואף פעלתי, לבקשתה, ציבורית ופוליטית למענה באפיקים רבים. כיום נפרדו דרכנו. אין לי כל כוונה לבקר אותה על התנהלותה ואני לוקח על עצמי את מלוא האחריות להחלטה ומאחל לה בהצלחה".

ממטה יוכי פנחסי אדיב טרם התקבלה תגובה.