צילום: אילן פורת

עשרות מתושבי ראש העין, ביניהם פעילים ותומכים, הגיעו אתמול (שלישי) לאירוע פתיחת המטה המרכזי ברחוב שבזי בעיר, של ד"ר יוכי פנחסי אדיב המתמודדת לתפקיד ראש עיריית ראש העין בבחירות שיתקיימו בחודש אוקטובר הקרוב.

באירוע נערך טקס קביעת מזוזה אותו ביצע הרב בנימין עקיבא ונשמעו דברים מפיהם של פנחסי אדיב ושני חברי המועצה, ראש עיריית ראש העין לשעבר משה סיני ועורך הדין איתן תם שהגיעו לאירוע והביעו את תמיכתם. בסופו של האירוע התקיימה הקרנה משותפת לכל הנוכחים של משחק חצי גמר המונדיאל בין נבחרות בלגיה וצרפת.

מאז הודיעה פנחסי אדיב (49) לפני כחודש וחצי על התמודדותה לתפקיד ראש עיריית ראש העין, היא צוברת בסיס תומכים שהולך ומתרחב. לדבריה, החזרת הכוח לתושב והעמדתו במרכז, הסכמי הגג המעיקים על איכות חייהם של התושבים, נראות העיר ואיכות השירות, אי השקעה באמנים מקומיים ובחיי הפנאי והבילוי  והחלשות מערכת החינוך, הם העומדים בבסיס החלטתה להתמודד על כס ראש העיר.

כאמור, משה סיני, ראש עיריית ראש העין לשעבר, נשא דברים באירוע והביע תמיכה בפנחסי אדיב. סיני אמר כי ייתן לה את קולו ותמיכתו בבחירות הקרובות ובירך על נחישותה ומנהיגותה להובלת העיר בשנים הבאות.

כמו כן, סיני ציין את כישוריה ויכולותיה המוכחים של פנחסי אדיב. לדבריו, אלו באים לידי ביטוי במנהיגות ובניהול מערכות אזרחיות, בחינוך ובאקדמיה ומהלכיה לחיזוק המימד הטכנולוגי והיצירתי של הדור הצעיר, כיו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות בישראל. על פי דבריו של סיני, "אלו מהווים נכס בכל הקשור למעורבות בהובלת מערכת עירונית מאתגרת כמו העיר ראש העין, בה היא מתגוררת עם משפחתה שנים ארוכות".

בנימה אישית ציין סיני כי עצם הירתמותה של יוכי להוביל את ראש העיר, כמייצגת את העוצמה הנשית בעיר, ראויה להערכה של כל תושבי העיר, נשים וגברים כאחד. בסיום דבריו קרא לתושבי העיר לפעולה: "הדבר החשוב הוא שתושבי העיר, ביום הבחירות, ב-30 אוקטובר, ייצאו מהבתים ויצביעו, יממשו את זכותם וחובתם הדמוקרטית ויבחינו בהבדל מייד לאחר שיוכי תיכנס לכהונתה כראש העיר הראשונה של ראש העין".

משה סיני כיהן 10 שנים כראש העירייה בין השנים 2003 עד 2013. כיום הוא מנכ"ל ביה"ס הגבוה למוסיקה רימון, חבר הוועד המנהל של קבוצת "ראות", ויו"ר ועדת "קפיצת מדרגה לישראל" הפועלת לקידום נושאים מחוללי שינוי שיעצימו את המדינה.

חבר המועצה עו"ד איתן תם סיפר בדבריו  על התמיכה הרבה שיוכי גורפת בקרב הדור הצעיר בעיר  והדגיש כי רבים מצעירי העיר שואפים לדמות שהם יכולים להזדהות איתה.

ד"ר יוכי (יוכבד) פנחסי אדיב: "אני רוצה להודות לכל מי שהגיע לאירוע חנוכת המטה שלי. אני חשה שכל יום שעובר התמיכה בי מתחזקת. אתם הסיבה מדוע אני מתמודדת לראשות העיר. הרצון שלכם לפעול ולראות עיר טובה יותר. עיר הראויה לכם.

"אני מתמודדת כי זה הזמן שלנו לעשות שינוי. שינוי שכולנו מייחלים לו כבר תקופה ארוכה. אני מסתובבת ברחבי העיר, פוגשת אנשים ורואה על פניהם את הכמיהה למשהו אחר. אני רוצה להודות לחבר המועצה איתן תם, שפועל בעיר ועובד למען התושבים כי גם לו אכפת מעתידה. אני רוצה להודות לראש העיר לשעבר משה סיני. איש עשייה בעל מידות טובות שטובת הציבור תמיד לנגד עיניו. המטרה שלי היא להמשיך את התהליכים שהוא התחיל ולצערנו נעצרו בשנים האחרונות לאחר סיום תפקידו".