תלונות בראש העין: ראש העירייה שלום משה בן משה שולח הודעות פרטיות לתושבים. אתמול (רביעי) סיפרו עשרות תושבים בעיר כי קיבלו הודעת טקסט מטעמו של בן משה המזמינה אותם להגיע לפתיחת מטה הבחירות שלו ביום שני הקרוב.

”מעולם לא מסרתי את פרטיי לבן משה או למישהו אחר מהמטה שלו“, אמר תושב העיר.

התושבים הכועסים טוענים כי מדובר בפגיעה בפרטיות. ”זאת ממש חוצפה", אמר תושב נוסף. ”לא אישרתי ולא אאשר שליחת הודעות ספאם כאלה רק בגלל שמדובר בראש העירייה“.

חלק קטן מההודעות שנשלחו לתושבים

חלק מהתושבים בחרו להגיב בעמוד הפייסבוק של בן משה: ”מאוד התאכזבתי לגלות שדלית את הפרטים שלי ממאגר מידע כדי לשלוח ספאם", כתבו כמה מהם.

תושבת אחרת תהתה אילו עוד פרטים נחשפו לגביה. ”מי אישר להעביר את הפרטים שלי לגורם שלישי? וזה ממש לא משנה אם מדובר בראש העיר או במישהו אחר. הפרטים האלה לא נועדו לעבור הלאה ובטח לא לשמש לתעמולת בחירות“.

"לא אישרנו לשלוח ספאם". צילום מסך באדיבות התושבים

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "פרטי המידע של התושבים הנמצאים בעירייה הינם חסויים ונועדו לשימוש העירייה בלבד. העירייה אינה מעבירה את הפרטים לאף גורם".

ממטהו של בן משה נמסר בתגובה: "אנחנו שמחים שקמפיין שהתחלנו השבוע מעורר תמיכה ועניין רב. ביום שני אנחנו פותחים את מטה הבחירות המנצח שלנו ואנחנו בחרנו להזמין את תושבי העיר להיות שותפים. אנחנו מודעים לתמיכה הציבורית בשלום בן משה, אנחנו מציעים למתמודדים לא להכנס ללחץ ולשמור על מערכת בחירות מכובדת ודמוקרטית.

"פעילות מטה הבחירות ותשתית הנתונים שלנו עצמאית ללא כל קשר למערכת העירונית. אנחנו מקפידים לשמור על שפה ולשון מכבדת, לא נתקוף בקמפיין הבחירות שלנו את המתמודדים האחרים ונביא לידעת הבוחרים את ההשגים והחזון של שלום בן משה".

ממשרד הפנים טרם התקבלה תגובה.