פנחסי-אדיב. צילום: אילן בשור

ד"ר יוכי (יוכבד) פנחסי-אדיב, תודיע היום (שלישי) אחר הצהריים על התמודדותה לראשות עיריית ראש העין בבחירות הקרובות. לדבריה, הסכמי הגג המעיקים על איכות חייהם של התושבים, נראות העיר ואיכות השירות, אי השקעה באמנים מקומיים ובחיי הפנאי והבילוי, והיחלשות מערכת החינוך מול האתגרים והשינוי, הם הדברים העומדים בבסיס החלטתה לעמוד מול האתגר ולהתמודד בבחירות. 

עם ההכרזה הרשמית על ההתמודדות מצטרפת פנחסי-אדיב לשלושה מועמדים שכבר הודיעו באופן רשמי כי יתמודדו לראשות העירייה: בני (בנגה בית אור), רז שגיא, וישי אדוארד. ראש העירייה המכהן, שלום בן משה, ויו“ר עמותת עסקים מצליחים בעיר, איתי ונה, טרם הודיעו באופן רשמי על הריצה לראשות, אך ככל הנראה, גם הם יודיעו על כך בקרוב. 

פנחסי-אדיב (49), מתגוררת בראש העין מזה 24 שנים. היא נשואה לרמי ואמא לשלושה ילדים: נועה, מיכל ואוהד. בשלב זה, היא האישה היחידה המתמודדת לתפקיד בבחירות הקרובות. במהלך השנים, כיהנה פנחסי-אדיב בתפקידים בכירים במכללה הטכנולוגית בקמפוס אוניברסיטת אריאל, עמדה בראש המחלקה לביוטכנולוגיה, והקימה את המחלקה לכימיה תרופתית. החל משנת 2006, היא עומדת בראש המכללה הטכנולוגית להנדסאים באריאל. במקביל לעבודתה הובילה וייסדה פורום של עשרות מנהלי מכללות טכנולוגיות אשר מוביל לשינוי התפיסה ולצמצום הפער התקציבי בין המכללות האקדמיות למכללות הטכנולוגיות. 

למה הציבור צריך לבחור בך?

”אני יודעת לנהל מאבקים, להוביל שינויים ולקדם את המטרות שאני מאמינה בהן. הייתי ועודני שותפה בוועדות שונות לעניין השכלה הטכנולוגית וקידום מגוון אוכלוסיות כגון ערי פריפריה, חרדים, נשים ושכבות חלשות. 

יש לי ניסיון רב בהתנהלות מול משרדי הממשלה השונים כגון האוצר, החינוך, הכלכלה והרווחה ואני אגייס את כל ניסיוני על מנת שראש העין תקבל  תקציבים גבוהים יותר הזהים לערים אחרות ושתושבי העיר יהנו מחלוקה נכונה וטובה של משאבי העירייה. בכוונתי לפעול מול הממשלה לתיקון הסכם הגג מיסודו, הפוגע בעיר בכל תחומי החיים, בדגש על בעיית התחבורה והתשתיות הציבוריות. אעמוד על פיתוח מהיר ומינוף של אזורי תעשייה, מסחר ותעסוקה המהווים את המפתח להכנסות העירייה ולעלייה באיכות חיי התושבים. מעבר לכך, בכוונתי לפתח תשתיות חדשניות, לארגן את המנגנון בצורה מקצועית ויעילה, ולהילחם מול הגורמים השונים על מנת לקבל את המשאבים והתקציבים להם העיר ראויה“.

על איזה נושאים נוספים נוספים תשימי דגש?

”אתן דגש לחדשנות ולקהילתיות. אני מאמינה שהמפתח להצלחת העיר תלוי רבות במיזוג בין האוכלוסיות השונות וחיזוק תחושת השותפות והקהילתיות. בכוונתי להשקיע בכך רבות, להעצים את תחום החינוך ולגוון אותו, לקיים אירועים חברתיים ופעולות קהילתיות, לתת במה לאמני העיר ולספורטאים המצטיינים שלה. תקציב מיוחד יופנה לתחום התרבות הצגות ומופעים בהיכל התרבות החדש“.

לפני כחודשיים התראיינה פנחסי-אדיב למיינט ראש העין ואמרה כי ”ראש העין איבדה את דרכה והפכה מעיר נעימה וקהילתית לעיר מאובנת“. כעת, היא אומרת, תפעל לשנות את המצב הזה. "לראש העין יש פוטנציאל אדיר להפוך לחוד החנית של הערים המובילות בישראל“, היא מסבירה. ”במשך השנים פוטנציאל זה התפספס עקב תחושת חוסר בחיי התרבות והחברה בעיר, קבלת תקציבים מועטים ביחס לערים אחרות וחלוקה לא נכונה של משאבי העירייה. 

”הגיעה העת לקחת אחריות ולהוביל בשנים הבאות את ראש העין בנתיב חדש. הכל תלוי בנו וביכולת שלנו להוות קהילה אחת הפועלת בשיתוף פעולה למען עתיד העיר. בכוונתי לנהל מאבק על תקציבים ומשאבים כדי ליישם, בשקיפות ובשיתוף התושבים בקבלת ההחלטות, מדיניות שבבסיסה חדשנות וקהילתיות. ראש העין יכולה להיות עיר משפיעה במדינת ישראל ואפעל לקיים זאת. אפעל למען ובשיתוף התושבים להצלחת העיר ולאיכות חיים נעימה".