עודני. "ננסה לשנות את הסטטוס קוו בעיר"

יו“ר ועד שכונת גבעת הסלעים בעיר לשעבר, בנימין עודני, הכריז על כוונתו להתמודד למועצת העיר. עודני, אשר יעמוד בראש סיעת חש“ב (חייבים שינוי במועצה) אומר כי יפעל ליצירת ייצוג הולם למגזר הלא דתי במועצה תוך התחשבות במגזרים האחרים. בין היתר, הוא מסביר, תפעל הסיעה להנגשת תחבורה ציבורית בשבת וקידום אזור עסקים, מסחר ובריכה עירונית שיפעלו בשבת, רחוק ככל האפשר מריכוז מגורי אוכלוסייה דתית.

השאלה סביב פתיחת מקומות בילוי ובתי עסק בעיר בסופי שבוע מעסיקה כעת את כל המועמדים, הן לראשות והן למועצה. למרות זאת, מרביתם טרם הצהירו בגלוי כיצד ינקטו בנושא רגיש זה. עודני אינו מפחד לומר את דעתו בנושא. ”כמובן שננסה לשנות את הסטטוס קוו בעיר וזה גם הסעיף הראשון שלנו במצע“, הוא מבהיר.

”הסיעה בראשותי תנסה לזכות בשני מנדטים ולהיכנס לקואליציה כלשון המאזניים כאשר המוטו המרכזי הוא ’ייצוג הולם למגזר הלא דתי בעיר‘. כמובן שהשינוי חייב להתבצע בהסכמת המגזר הדתי ובאזורים שלא יפריעו להם. בסופו של דבר, כולנו אחים ועלינו לפעול למען אחדות בעיר. יש לכבד אחד את השני ולקבל את האחר, להפנים שיש אנשים שונים עם השקפות שונות ולכן צריך להתגמש וליצור חברה טובה יותר שמאפשרת לכל אחד לחיות לפי דרכו“.

בנוסף, מצהיר עודני כי יפעל ליצירת כוח הפועל בנושאים חברתיים בעיר ויקדם שקיפות של תהליכי קבלת ההחלטות בעירייה ובמועצת העיר. ”במסגרת החתירה לשיתוף פעולה מלא בין העירייה לנציגי השכונות, נפעל להקמה, טיפוח ותחזוק המינהלות השכונתיות ונוציא לפועל תוכניות חדשות וקיימות לטיפוח השכונות“, הוסיף.

הסיעה, כך הוא מסביר, תפעל לשיפור ההנגשה לתושבים, הן בהיבט שיפור מערכת האינטרנט הערונית והן בקידום הנגשת מידע והנגשה פיזית לאנשים עם מוגבלויות. כמו כן, הוא מוסיף, תפעל סיעתו למציאת פתרון מיידי בנושא רעש המטוסים, תמשיך את המאבק למניעת הקמת תחנת הכוח ותחתור להכנת תשתית תחבורתית הולמת להתרחבותה של העיר.

עודני (56) נשוי ואב לשלושה, מתגורר בשכונת גבעת הסלעים בעיר מזה 26 שנים. ”נולדתי עם שיתוק מוחין ואני נעזר כיום בכיסא גלגלים“, הוא מעיד. במשך כ-30 שנה הוא עבד כעצמאי בתחום הנהלת החשבונות, ומאז שפרש לפני כשלוש שנים, הוא מקדיש את זמנו לפעילות ציבורית קהילתית וחברתית בהתנדבות מלאה. 

בין היתר, הוא היה ממקימי פורום נגישות בעיר המקיים פעילות לאנשים עם צרכים מיוחדים, פעיל בנושא הנגישות בעיר ראש המאבק בנושא ההנחות בארנונה לנכים בעיר, ממקימי מועדון הגמלאים בגבעת הסלעים ומנהלו בפועל בהתנדבות, מנהל בהתנדבות את המרכז המסחרי הישן ברחוב שבזי בעיר, ופעיל בנושאי איכות סביבה. 

החלטת במי תתמוך לראשות העירייה?

”כמובן שמתנהל קשר רציף וחברי עם כל המועמדים, אבל החלטה במי לתמוך לראשות תתקבל בסיעה בחודש האחרון לפני הבחירות וילקחו מספר שיקולים: האם למועמד יש את הכישורים המתאימים לכהן בתפקיד? האם אנחנו בסיעה משוכנעים שהוא המועמד הטוב ביותר? האם המצע שלנו מקובל עליו לביצוע?“.

למה הציבור צריך לתמוך דווקא בך?

”כיום המועצה לא מייצגת את התושבים בעיר, היות וחל שינוי מהותי בהרכב האוכלוסיה בעקבות אכלוס השכונות החדשות. יש חברי מועצה שמכהנים שנים רבות ויש להחליפם בחברים חדשים ורעננים עם מוטיבציה לקדם את העיר. הציבור צריך לבחור בחברי מועצה שבאמת יהיה להם הזמן לכך ושיהיו נטולי אינטרסים - לא עסקנים פוליטיים אלא כאלה שבאים נטו לפעול בהתנדבות לטובת התושבים“.

מה המסר שלך לתושבים?

"קחו אחריות על החיים שלכם לחמש השנים הבאות ותגיעו להצביע. חייבים שינוי במועצה ומיד כי לא רק ראש העירייה הנבחר יקבע את עתיד העיר אלא הרכב חברי המועצה. כדאי לבחור ברשימה שלי בגלל שלא יכללו בה עסקנים פוליטיים אלא מועמדים בעלי כישורים שבאמת מתכוונים לעבוד לטובת התושבים“.