עמדה מאולתרת שפתחה עובדת של משרד הפנים בבית הספר שמעון פרס בראש העין לצורך שינוי כתובות של תושבים משכונת פסגות אפק הפכה עד מהרה לסיבה לתגרה אלימה. לטענת תושבים, מי שהקימו את העמדה הייתה פעילה של המועמד לראשות העיר, רז שגיא, ואמא שלה, העובדת במשרד הפנים - היא זאת שהפעילה אותה.

הפעילה אומרת כי לא היא זאת שהקימה את העמדה אלא נענתה לבקשת הנהגת ההורים בבית הספר. "נעניתי לבקשת הנהגת ההורים ואני רק המתווכת".

המקרה אירע אתמול (ראשון) בשעות אחר הצהריים, במהלך יום הורים שהתקיים בבית הספר. ”ראיתי פרסומים ברשת החברתית לפיהם תהיה עמדה של משרד הפנים והבנתי שמי שפרסמה אותם היא תושבת העיר שנמצאת ברשימה של רז שגיא“, סיפר גיא נגר, תושב העיר שאינו תומך בשגיא. 

לדברי נגר, ”מי שארגנה את זה היא אמא של אותה פעילה, שעובדת במשרד הפנים. לעובד ציבור אסור לעשות דבר כזה, ולפי מה שהבנתי מדובר בעבירה על החוק. בנוסף, כל אירוע שמתקיים בשטח בית הספר חייב את אישור מחלקת החינוך ולא היה אישור כזה“.

העמדה הזמנית שהוקמה. צילום: גיא נגר

בראש העין קיימת שלוחה של משרד הפנים, שם ניתן לבצע שינוי כתובת. בנוסף, מדובר בשירות שקיים גם באתר האינטרנט של המשרד ותוך מספר דקות ניתן לבצע את הפעולה. ”הלכתי לצלם אותם“, סיפר נגר על שאירע. ”נכנסתי ושאלתי על הפעילות. בן הזוג של עובדת משרד הפנים שנכח במקום לא רצה שאצלם אותו, אמרתי לו שזה במרחב ציבורי והוא דחף אותי. הזמנו משטרה והוא עוכב לחקירה“. 

הנהגת ההורים של בית הספר פרסמה הודעה לאחר המקרה: ”במהלך יום ההורים פתחנו עמדה של משרד הפנים לטובת העברת כתובות כשירות לקהילה“, נכתב בהודעה. ”עובדת במשרד הפנים התנדבה להגיע ולאייש את העמדה הזאת. כמה דקות אחרי השעה שש וחצי הגיעו שני אנשים ששמו להם למטרה לסגור את העמדה היות ולטענתם השירות נגוע במניעים פוליטיים. החל ויכוח בינם לבין הצוות שהפעיל את העמדה שהידרדר לעימות פיזי. כמובן שהשירות הופסק והעמדה נסגרה“. 

ממשטרת ישראל נמסר: "נפתחה חקירה ונסיבות האירוע נבדקות".

ממשרד הפנים נמסר: "הפעילות בבית הספר היא יוזמה של הלשכה הנהוגה בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ, ואנחנו מניחים שגם בראש העין התקבלה בברכה".

ממשרד החינוך נמסר: "מבדיקה שנערכה מול מנהלת בית הספר עולה, כי משרד הפנים פנה אליה כדי להנגיש לציבור ההורים שירות נוח וזמין. מאחר שהעמדה הוצבה בבית הספר לאחר שעות הלימודים, היא הביעה נכונותה לסייע בהנגשת המידע להורים. למרבה הצער, הצבת העמדה גרמה לחיכוכים ולהתנהגויות בלתי רצויות, ולכן ביקשה המנהלת להוציאה מבית הספר".