שיינמן. צילום: פרטי

עומר שכטר, יעמוד בראש רשימת מר“צ חמועצת העיר בבחירות הקרובות. זאת, לאור החלטתה של יו"ר הסיעה בעיר, סיגל שיינמן, לא להתמודד בבחירות הפנימיות של המפלגה.

”הבחירות המקומיות מתקרבות והשבוע הוחלט שאני אוביל בהן את רשימת מרצ“, כתב שכטר לתומכיו. ”לפנינו אתגרים רבים במגוון תחומים: קליטת השכונות החדשות, פיתוח עהסקים הקטנים, ושיפור החינוך והתחבורה הציבורית“.

בישיבת הסיעה שהתקיימה אמש (רביעי) הודיעה שיינמן כי בהחלטה משותפת עם שכטר, החליטה לא להמתין לבחירות הפנימיות והודיעה כי היא פורשת מראשות הסיעה. שכטר, ניצח בבחירות לאחר שהתמודד בבחירות כמועמד יחיד, בעקבות פרישתה של שיינמן, שעמדה בראשות הסיעה והובילה את רשימת מר"צ בבחירות האחרונות. 

שייינמן מכהנת כיום כסגנית ראש העירייה וכמחזיקת תיק החינוך. היא חברת מועצה ותיקה מאוד ומכהנת בתפקיד זה כ-15 שנים ברציפות. לפני כן, שימשה כיו“ר ועדי ההורים  במספר בתי ספר בעיר.

שכטר. צילום: פרטי

שכטר (25) מכהן בארבע השנים האחרונות כחבר מועצה בעיר והוא חבר המועצה העירונית הצעיר ביותר בישראל. הוא מתגורר בעיר מאז גיל 3 ובמקביל לתפקידו הציבורי הוא עובד כמנהל מערך איגוד מקצועי בארגון המתמחים לרפואה בישראל.

במחאה החברתית בשנת 2011 היה אחד ממקימי המאהל בראש העין, ובמהלכה גם הצטרף לפורום הדיור הציבורי. בארבע השנים האחרונות הוא מחזיק בתיק הנוער והצעירים במועצת העיר.

”כבר למעלה מ-20 שנים אני פעילה בעיר, מתוכן 15 שנים כחברת מועצה, בהן הובלתי את תחומי התרבות, הנוער והפנאי בקדנציה הראשונה, ואת תחום החינוך, קידום נשים, ואיכות הסביבה בשתי הקדנציות האחרונות“, אמרה שיינמן. ”הצטרפתי לפוליטיקה המקומית לאחר שכיהנתי כעשר שנים כיו"ר ועדי ההורים בעיר מתוך הבנה שאם אני רוצה לשנות, להשפיע, לחזק ולקדם את העיר המיוחדת שלנו – יש לעשות זאת ממוקד קבלת ההחלטות - מועצת העיר והנהלת העיר. 

”אני מאמינה שכאשר אדם מרגיש תחושה של שגרה, שמשהו מאותו ה‘דרייב' שהוביל אותו התעמעם הוא צריך לפרוש מתוך אחריות ולהעביר את המקל הלאה. לשמחתי הרבה, חברי לסיעה, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים, עומר שכטר, שהולך איתי מאז היותו נער בגיל 15, הוא האדם הנכון להשאיר בידיו את הובלת סיעת מרצ בעיר. כמו כל תהליך טבעי הגיע הזמן שהדור הצעיר יקח את המושכות ויוביל את העשייה קדימה  ואני רואה בשכטר בדיוק את המודל שיכול להוביל את העיר לעבר העתיד והאתגרים הבאים. לכן, החלטתי שלא להתמודד על ראשות רשימת מרצ ולהעביר את תמיכתי לשכטר לתפקיד יו״ר הרשימה שתתמודד בבחירות הקרובות“.

בהמשך, אמרה שיינמן כי ההחלטה אינה קלה. ”העשייה והובלת תהליכים עירוניים הפכו להיות חלק ממני ומשמעותיים בחיי“, ציינה. ”התחושה שעוד לא סיימתי ויש מה לעשות ולהוביל קיימת, אך אני שלמה עם החלטתי, מסתכלת בגאווה בעומר ובדור הצעיר בעיר ואומרת לעצמי - הצמחנו מנהיגות“.