שלט המריבה. "הפקחים איימו בקנס"

שלט של המועמד לראשות העירייה, ישי אדוארד, אשר נתלה על מעקה בחצר ביתו של תושב העיר, הוסר על ידי פקחי העירייה אשר טענו כי מדובר במהלך לא חוקי. שלשום, סמוך לשעה 21:00, הגיעו לביתו של תושב המתגורר ברחוב מגדל דוד בעיר ודרשו ממנו להוריד לאלתר את שלט התמיכה באדוארד שתלה על חלקו החיצוני של מעקה החצר שלו. 

”הפקחים דרשו להיכנס לחצרו כדי להסיר את השלט“, סיפר התושב. ”כשסירבתי, הם הביאו סולמות והחלו לנסות להוריד את השלט. לא עזרו ההסברים שמדובר בחצר פרטית ואין לעירייה רשות לפעול באופן כזה. הם אמרו שמדובר בשלט לא חוקי ושאם הוא לא יוסר מיד - אקבל דו“ח“, סיפר התושב. ”הם הורידו חלק מהשלט, אבל לא הצליחו להוריד את כולו, אז הם אמרו שהם הולכים להביא ציוד כדי להוריד אותו ולא חזרו“.

הפקחים הסבירו למה לא חוקי לתלות שלט בשטח פרטי?

”הם אמרו שזה לא חוקי כי לא ניתן לתלות שלט גם אם זה שטח פרטי. הסבירו לי שצריך לקבל אישור ואם לא נוריד אותו - נקבל דו“ח“.

בן משה ואדוארד

במטהו של אדארד מדגישים כי תליית השלטים נעשתה בהתאם לחוק וכי מדובר ברדיפה על רקע פוליטי. ”מערכת הבחירות עומדת בפתחנו ולכל מועמד ניתנת הזכות הדמוקרטית לניהול קמפיין בחירות בעיר בה הוא מתמודד“, כתב אדוארד לראש העירייה, שלום בן משה. ”אין זה בבחינת המקרה הראשון בו אנו נתקלים בתגובות שאינן הולמות את הרשות המקומית נגדנו במהלך פעילותנו הדמוקרטית כגון: פניית מנהלת לשכתך לתושבים שהשתתפו במפגשי תושבים שאני עורך בחודשים האחרונים באיומים שאינם הולמים נבחרי ציבור ועוד“.

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "על פניו נראה כי השלט נתלה על הגדר החיצונית במרחב הציבורי ולכן היתה פנייה של הפיקוח העירוני למטה של אדוארד ולתושב אצלו נתלה השלט. לאחר פנייה של אדוארד למנהל האגף בנושא, נעשתה אתמול בדיקה נוספת מול הוועדה לתכנון ובנייה, ואכן הגדר לא נמצאת על המרחב הציבורי והליך ההורדה של השלט הופסק. יש לציין כי נושא השמירה על החוק בנושאי השילוט ישמר בקפידה בצורה שוויונית והוגנת כלפי כולם".