עוז. צילום: פרטי

ההצעה למנות את חבר מועצת העיר, חנוך עוז, לתפקיד סגן וממלא מקומו של ראש העירייה לא עלתה בסופו של דבר לסדר היום של ישיבת מועצת העיר שהתקיימה אתמול (שני). ראש העירייה, שלום בן משה, החליט לדחות את הדיון וההצבעה בנושא לאור העובדה כי מספר חברי קואליציה, ביניהם סגנו בשכר, מיכאל מלמד, הודיעו לו כי יתנגדו למינוי.

לפני כשלושה שבועות פורסם במיינט ראש העין כי לאחר עשרה חודשים בהם לא היה ממלא מקום לראש העירייה, צפוי עוז להתפנות לתפקיד. מלבד היותו חבר מועצה, עוז משמש גם כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. מדובר בתפקיד ללא שכר, כאשר סגניו של בן משה בשכר, סיגל שיינמן ומיכאל מלמד, נשארים בתפקידם.

"ראש העירייה לא הצליח לגייס בקואליציה שלו תמיכה במועמד אותו הציב להיות ממלא מקומו", אמר אחד מחברי האופוזיציה. "זהו מצב חסר תקדים בפוליטיקה המקומית ועליו להסיק את המסקנות של חוסר האמון של חבריו בכושר שיפוטו ולהתפטר מיידית".  

בן משה. צילום: מתוך הפייסבוק

בין חברי הקואליציה שהתנגדו למינוי, היה גם רזיאל אחרק. "ממלא מקום ראש העירייה צריך להיות מקובל על חברי המועצה כי מדובר בתפקיד ממלכתי", ציין. לדבריו, אין ספק כי אם ראש העירייה היה רוצה שעוז יקבל את התפקיד, הוא היה מצליח לגייס רוב להצבעה בסופו של דבר ולא מוריד את הנושא מסדר היום. "אם ראש העירייה היה רוצה - זה היה עובר, אבל הוא לא מספיק רצה", הדגיש.

חבר מועצה נוסף אמר כי אי יכולתו של בן משה להעביר את ההצעה, לא מעידה על יחסם של חברי המועצה לעוז אלא על העובדה שחברי הקואליציה מנסים להראות לבן משה "מי הבוס". "ראש העירייה מאבד את השליטה שיש לו בקואליציה והוא לא מצליח להעביר החלטות פעם אחר פעם", הסביר. "חברי הקואליציה משחקים עם בן משה משחקי כוח ועוז, שהיה בתווך, נפגע מזה".

הנושא צפוי לעלות בקרוב שוב בישיבת המועצה הבאה בתקווה שחברי קואליציה שנעדרו הפעם יגיעו וישתתפו בהצבעה.

ראש העירייה ועוז ביקשו לא להתייחס לדברים.