הפתק שהושאר על השמשה. צילום: באדיבות יהודה דקל

יהודה דקל, תושב ראש העין, גילה כי מישהו פגע במכונית שלו כשיצא ממועדון הכושר "הולמס פלייס" בראש העין.

על השמשה הוא מצא פתק התנצלות שעליו נכתב: "נא צור איתי קשר. לצערי פגעתי בשלט הזיהוי של המכונית שלך". על הפתק מצויין השם "יגאל" ומספר הטלפון שלו.

”יצאתי לרכב שלי וראיתי את לוחית הזיהוי הקדמית יחד עם הפלטה שמחברת אותה לרכב מונחים על מכסה המנוע צמודים לחלון הקדמי כשהחיבורים שבורים", מספר דקל. ”כשהתקרבתי לרכב ראיתי פתק קטן מוצמד ובו מספר מילים בכתב יד מאדם שהביע צער שפגע ברכבי, לקח אחריות, צירף מספר טלפון ובקשה לעדכן אותו בעלות התיקון".

דקל מוסיף: "האמת? בלבי היה חשש ’קל‘ שראו את המכה ואז הדביקו פתק עם מספר מומצא, אולם להפתעתי ענה לי אדם מבוגר שהתנצל והוסיף שהוא יישא בהוצאות התיקון“.

יגאל יוסף. יצא צדיק

בהמשך הפוסט שכתב בקבוצת הפייסבוק "הפרלמנט של ראש העין", כותב דקל כי לאחר שתיקן את הנזק התקשר שוב לאיש ועדכן אותו כי הכל סודר. ”אמרתי לו כי מכיוון שהוא אדם עם כבוד ויושר, אין בכוונתי לחייב אותו ומבקש להזמינו לקפה. אותו אדם הגיב בהתרגשות והגיב באומרו שהוא מעריך זאת, אולם הוא מבקש להזמין אותי לארוחת צהריים“.

כעבור שעה נפגשו השניים במסעדה בעיר ואז הופתע דקל לגלות כי האיש שפגע במכונית שלו הוא לא אחר מאשר ראש העירייה המיתולוגי, יגאל יוסף. "אכלנו והעברנו שעה בשיחה שהחכימה אותי, כולל מה שקורה בעיר, ואחריה נפרדנו בידידות רבה“.

גם יוסף עצמו קרא את הפוסט והתרגש. ”הוספת לרגש אותי“, הגיב. ”חבל שמעשה כזה הופך להיות משהו חריג. בכל מקרה, שמחתי להכיר איש כמוך – חם, לבבי ומקרין אהבת אדם. בהצלחה רבה בכל מעשיך“.

צילום: באדיבות יהודה דקל

יוסף סיפר כי כאשר השאיר את הפתק לאחר שפגע במכוניתו של דקל, חתם רק בשמו הפרטי ולכן רק לאחר מכן גילה דקל כי מדובר בראש העירייה המיתולוגי. ”הוא אמר לי שבגלל שהייתי בסדר והשארתי פרטים הוא מזמין אותי לקפה“, המשיך יוסף. ”היות שהוא יותר בסדר הזמנתי אותו לארוחת צהריים“.

דקל אמר כי רק בשיחת הטלפון ביניהם הבין במי מדובר. ”אני תושב ראש העין כבר מעל 20 שנים ואף פעם לא נפגשנו“, הוסיף. ”גיליתי אדם ישר, חכם שכיף לדבר איתו. בסופו של דבר, הפגיעה במכונית שלי היתה משהו טוב“.